Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Evarent olarak sizlere araç kiralarken nelere dikakt etmeniz konusunda bir kaç öneride bulunmak istiyoruz. Sizlere en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlıyoruz, araç kiralarken bizimle çalışmak zorunda olmaığınızı biliyoruz ama farklı firma seçimlerinde de bu koşulları göz önünde bulundurarak araç kiralama işlemlerinizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilrsiniz.

Kiraladığınız araç türünü doğru seçin; hangi amaçla araç kiralayacağınızı düşünerek, doğru araç türünü seçin. Örneğin, yük taşıyacaksanız bir minivan kiralamak daha uygun olabilir. Ayrıca araç türünün fiyatı, yakıt tasarrufu gibi konulara da dikkat edin.

Kiralama süresini doğru belirleyin; hangi süre için araç kiralayacağınızı doğru belirleyin. Örneğin, uzun bir yolculuk için aylık kiralama daha uygun olabilir, ancak kısa bir seyahat için günlük kiralama daha uygun olabilir.

Kiralama şirketini doğru seçin; özel araç kiralama şirketleri arasında fiyat, araç çeşitleri ve hizmet kalitesi gibi faktörleri dikkate alarak doğru şirketi seçin. Ayrıca şirketin müşteri yorumlarını da inceleyin.

Kiralama sözleşmesini iyi inceleyin; kiralama sözleşmesini iyi okuyun ve anlayın. Sözleşme içinde yer alan tüm koşulları, ödeme koşullarını ve sigortalama koşullarını dikkatlice inceleyin.

Hasarları doğru belirtin; Kiraladığınız araçta mevcut olan hasarları ve eksiklikleri doğru belirtin. Bu sayede araç teslim sırasında hasar tespitinde sorun yaşamayacağınızdan emin olursunuz.

Sigortalama koşullarını dikkatlice inceleyin; Kiraladığınız araç için sigortalama koşullarını dikkatlice inceleyin. Hangi hasarların sigortalandığını ve hangi hasarların sigortalanmadığını bilin. Bu sayede olası bir kaza durumunda sigortalama kapsamı dahilinde kalıp kalmadığınızı anlayabilirsiniz.

Araç kiralama için gereken belgeler

Araç kiralama için gereken belgeler arasında aşağıdaki belgeler bulunur:

 • Nüfus cüzdanı; araç kiralama işlemleri sırasında nüfus cüzdanınızı göstermeniz gerekmektedir. Bu belge, kiraladığınız araç için gerekli olan sigortaların yapılması için de kullanılır.
 • Ehliyet; ehliyetinizi göstermeniz araç kiralama işlemleri sırasında gereklidir. Ehliyetinizin geçerli olması ve en az 1 yıl süren bir geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.
 • Kredi kartı; özel araç kiralama şirketlerinden kiraladığınız araç için kiralama bedelinin ödenmesi için bir kredi kartı gerekmektedir.

Ayrıca kiraladığınız araç için sigorta yaptırmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Sigorta yaptırmak için de aracın trafik sigortası ve kasko sigortası gibi belgeler gerekebilir. Bu belgeleri de araç kiralama işlemleri sırasında teslim etmeniz gerekmektedir.

Belge gereklilikleri özel araç kiralama şirketleri arasında değişebilir. Bu nedenle kiralama işlemleri sırasında gerekli olan belgeleri bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.


 

 
İlginizi Çekebilir
 • Malatya Turunuza Özel Evarent ile Lüks Araçlar Uygun Fiyatlarla!
  Malatya, gizemli tarihi, nefes kesen doğası ve zengin kültürel dokusuyla her zaman keşfetmeye değer bir şehir. Evarent ile Malatya'nın bu eşsiz güzelliklerini lüks ve konforlu araçlarımızla uygun fiyatlarla deneyimleyin. İster iş seyahati ister bir tatil kaçamağı için o...
 • Evarent Farkı ile Malatya'da Uygun Fiyatlı Araç Kiralama
  Malatya'nın doğal güzelliklerini keşfetmek ve seyahatinizi özgürce planlamak istiyorsanız, Evarent ile uygun fiyatlı araç kiralama hizmetimiz tam size göre. Kaliteli, güvenli ve konforlu araç seçeneklerimizle, Malatya'yı keşfederken bütçenizi sarsmayacak çözümler sunuyo...
 • Kışın Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  Kış mevsiminde Malatya'da araç kiralama sürecinde nelere dikkat etmelisiniz? Güvenli ve konforlu bir yolculuk için kış lastikleri, bakım kontrolleri, ısıtma sistemleri ve yol yardım hizmetleri gibi önemli unsurları göz ardı etmeyin. Malatya oto kiralama seçenekleriyle y...
 • Malatya'da Uygun Fiyatlı Oto Kiralama İpuçları
  Malatya'da araç kiralarken hem cebinizi koruyun hem de konforunuzdan ödün vermeyin! Evarent ile uygun fiyatlı, kaliteli araç kiralama deneyiminin keyfini çıkarın. Rahat, güvenilir ve ekonomik yolculuk için doğru adres.
 • Malatya'da Araç Kiralarken Bilmeniz Gerekenler
  Malatya'da konforlu ve uygun fiyatlı araç kiralama deneyimi arıyorsanız, Evarent doğru adres! Geniş araç yelpazemiz ile hem iş hem de turistik gezileriniz için ideal çözümler sunuyoruz. Hızlı rezervasyon sürecimiz ve avantajlı fiyatlarımızla, Malatya'yı keşfetmek artık ...
Whatsapp Telefon